Aprobarea rectificării anexelor nr. 1 și nr. 2 din bugetul de venituri şi cheltuieli al societăţii Administrarea Patrimoniului Imobiliar Turda S.R.L
Pe scurt
Consiliul Local aprobă rectificarea anexelor 1 și 2 din bugetul de venituri și cheltuieli al societății Administrarea Patrimoniului Imobiliar Turda SRL. Practic, se modifică alocările financiare ale acestei firme, conform documentelor atașate la hotărâre, iar schimbările intră în vigoare după comunicare și ducerea la îndeplinire de către instituțiile implicate. Pentru locuitori înseamnă eventuale ajustări ale cheltuielilor municipalității legate de administrarea patrimoniului, însă textul nu specifică sume exacte sau zone afectate.
Rezumat generat cu inteligență artificială, din textul actului — actul oficial prevalează. Transparență AI
Ce înseamnă pentru tine
Arată pe ce cheltuie primăria banii localității — inclusiv banii din impozitele tale.
Hotărârea nr. 193 din 2020 a Consiliului Local Turda
Titlu oficial
Hotărâre privind aprobarea rectificării anexelor nr. 1 și nr. 2 din bugetul de venituri şi cheltuieli al societăţii Administrarea Patrimoniului Imobiliar Turda S.R.L.
ROMÂNIA
JUDEŢUL CLUJ
MUNICIPIUL TURDA
CONSILIUL LOCAL
HOTARAREA NR.193
din data de 24.09.2020
privind aprobarea rectificării anexelor nr, 1 și nr. 2 din bugetul de venituri şi cheltuieli
al societăţii Administrarea Patrimoniului Imobiliar Turda S.R.L.
Consiliul Local al Municipiului Turda întrunit în şedinţa ordinară din data de 24.09.2020.
Luând în dezbatere proiectul de hotărâre privind aprobarea rectificării anexelor nr. | și nr.
2 din bugetul de venituri şi cheltuieli al societăţii Administrarea Patrimoniului Imobiliar
Turda S.R.L, proiect elaborat din initiativa Primarului Municipiului Turda, domnul Cristian
Octavian Matei;
Având în vedere raportul de specialitate al Serviciului Administratie Publică Locală nr.
19041/21.09.2020, avizul comisiei de specialitate nr. | — pentru buget-finante, prognoze
economice, investitii a Consiliului Local al Municipiului Turda, precum şi solicitarea
societăţii Administrarea Patrimoniului Imobiliar Turda SRL înregistrată sub nr.
622/15.09.2020;
Ținând seama de prevederile art. 28, alin. 1, lit. a din O.G. nr. 71/2002 privind
organizarea şi funcţionarea serviciilor publice de administrare a domeniului public şi privat
de interes local, cu modificările si completările ulterioare;
Ținând cont de prevederile Legii nr. 273/2006 privind finanțele publice locale, ale
prevederilor Legii nr. 31/1990 privind societăţile comerciale, ale Actului constitutiv al
societăţii Administrarea Patrimoniului Imobiliar Turda S.R.L;
În temeiul prevederilor art. 129, alin. 2, lit. a, lit. d, alin. 3, lit. d, alin. 7, lit. n, art. 139,
alin. 1, art. 196, alin. 1, lit. a din OUG nr. 57/2019 privind Codul administrativ, precum şi ale
Regulamentului de organizare si functionare al Consiliului Local al Municipiului Turda,
HOTĂRĂȘTE:
Art, 1. Se aprobă rectificarea Anexei nr. 1, respectiv a Anexei nr. 2, din bugetul de
venituri şi cheltuieli al societăţii Administrarea Patrimoniului Imobiliar Turda S.R.L, conform
documentelor atașate la prezenta hotărâre şi care fac parte integrantă din aceasta.
Art. 2. Prezenta hotărâre se comunică prin intermediul Secretarului general al
municipiului Turda, în termenul prevăzut de lege, Primarului Municipiului Turda, Instituţiei
Prefectului Judeţului Cluj, precum şi Serviciului Administraţie Publică Locală, Directiei
Economice, Directiei Tehnice, societăţii Domeniul Public Turda S.A. şi societăţii
Administrarea Patrimoniului Imobiliar Turda SRL în vederea ducerii la îndeplinire şi se aduce
la cunoştinţă publică prin afişare la sediul Consiliului Local Turda şi postare pe pagina de
internet www.prifariaturda.ro-—- 0
PREŞEDINTE DE SE, d: SU te CONTRASEMNEAZĂ
Cordișie ician SECRETARUL GENERAL
| E al municipitilui TURDA,
i Jr. Mărgineari EJena Mihaela
VOTURI: pentru 16 ȘI,
împotrivă - LN
abţineri - (|
Numărul total al consilierilor în funcţie este 19. |
Numărul consilierilor participanţi la vot este 16.
ROMÂNIA
JUDEŢUL CLUJ
MUNICIPIUL TURDA
Piaţa 1 Decembrie 1918, nr. 28
Tel: 0264/313160 Fax: 0264/317081
E-mail: primaria(4primariaturda.ro
Web site: www.primariaturda.ro
SAPL
Nr. 19.041/21.09.2020
RAPORT DE SPECIALITATE
Proiectul de hotarare supus dezbaterii Consiliului Local al Municipiului
Turda priveste privind aprobarea rectificarii anexelor nr. 1 si nr. 2 din
bugetul de venituri si cheltuieli al societatii Administrarea Patrimoniului
Imobiliar Turda SRL
Prin adresa inregistrata sub nr. 622/15.09.2020, societatea al carei actionar
majoritar este Municipiul Turda, prin forul sau deliberativ, inainteaza o
solicitare de rectificare a bugetului de venituri si cheltuieli, mai precis a
indicatorilor din Anexele nr. 1 si respectiv nr. 2, din bugetul de venituri si
cheltuieli.
Rectificarea se impune ca urmare a modificarii atat a veniturilor cat si a
cheltuielilor pentru anul 2020.
In acest sens, veniturile totale ale societatii se modifica si se rectifica de la
suma de 1.735.510 lei aprobata pe anul 2020, la 1.910.860 lei, iar cheltuielile
din exploatare, anume cheltuielile cu bunurile si serviciile, vor fi majorate de la
suma de 495.500 lei aprobate pe anul 2020, la suma de 670.850 lei, rezultatul
brut al anului 2020, ramanand neschimbat .
In conformitate cu prevederile art. 129, alin (3) lit d din Codul administrativ,
aprobat prin OUG 57/2019, consiliul local “exercită, în numele unităţii
administrativ-teritoriale, toate drepturile şi obligaţiile corespunzătoare
participaţiilor deţinute la societăți comerciale sau regii autonome, în condiţiile
legii. ”, tinand seama in acelasi timp si de prevederile legii nr. 273/2006 privind
finanţele publice locale, ale prevederilor Legii nr. 31/1990 privind societățile,
ale Actului Constitutiv al Societăţii Administrarea Patrimoniului Imobiliar
Turda SRL;
In considerarea aspectelor de fapt si de drept expuse, propunem adoptarea
proiectului de hotarare in forma prezentata.
DIRECTOR
[persoană fizică] ALEXANDRU
SEF SERVICIU ADMINISTRATIE PUBLICA LOCALA
JUDETUL CLUJ
MUNICIPIUL TURDA
Piaţa 1 Decembrie 1918, nr. 28
Tel: 0264/313160 Fax: 0264/317081
E-mail: primaria(a primariaturda.ro
Web site: www.primariaturda.ro
REFERAT DE APROBARE
Proiectul de hotarare supus dezbaterii Consiliului Local al Municipiului
Turda priveste privind aprobarea rectificarii anexelor nr. 1 si nr. 2 din
bugetul de venituri si cheltuieli al societatii Administrarea Patrimoniului
Imobiliar Turda SRL.
Rectificarea se impune ca urmare a modificarii atat a veniturilor cat si a
cheltuielilor pentru anul 2020.
In acest sens, veniturile totale ale societatii se modifica si se rectifica de la
suma de 1.735.510 lei aprobata pe anul 2020, la 1.910.860 lei, iar cheltuielile
din exploatare, anume cheltuielile cu bunurile si serviciile, vor fi majorate de la
suma de 495.500 lei aprobate pe anul 2020, la suma de 670.850 lei, rezultatul
brut al anului 2020, ramanand neschimbat.
Potrivit prevederilor art 129, alin. 3. lit. d din OUG nr. 57/2019 privind
codul administrativ, consiliul local “exercită, în numele unităţii
administrativ-teritoriale, toate drepturile şi obligaţiile corespunzătoare
participaţiilor deţinute la societăţi sau regii autonome, în condiţiile legii.”
In temeiul prevederilor art. 136 din OUG 57/2019, imi exprim initiativa de
promovare a proiectului de hotarare privind aprobarea rectificarii anexelor nr. 1
si nr. 2 din bugetul de venituri si cheltuieli al societatii Administrarea
Patrimoniului Imobiliar Turda SRL.
PRIMARUL MUNICIPIULUI TURDA
CRISTIAN OCTAVIAN MATEI
/
A
CONSILIUL LOCAL TURD.
Ne, învepistare COL
Ziua /5_huma 07 anul Pi
Ei
MUNICIPIUL TURDA
S.C. ADMINISTRAREA PATRIMONIULUI IMOBILIAR TURDA S.R.L.
REG. COM. 312/959/2013
CUI: R031414940
FA Sediu: Turda, str. Axente Sever nr.27
—
TURDA stiti Berii moon
Nr.2846/15.09.2020
Catre,
MUNICIPIUL TURDA
CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI TURDA
Turda, Piata 1 Decembrie 1918, nr.28-30, Jud. Cluj
Subscrisa Administrarea Patrimoniului Imobiliar Turda SRL, cu sediul in localitatea
Turda, Str. Axente Sever nr.27, Judetul Cluj, telefon: +40 264 459 683, e-mail:
contact Qapiturda.ro, inregistrata la Oficiul National al Registrului Comertului de pe langa
Tribunalul Cluj sub nr. J 12/959/2013, CUL: RO31414940, avand cont bancar
ROI2BTRLRONCRTO242090101 deschis la Banca Transilvania S.A., Turda, Jud. Cluj,
reprezentata prin Victor Alexandru OPREA -— administrator, prin prezenta va comunicam
Hotararea AGA nr. 4/15.09.2020.
In acelasi timp solicitam, în calitate de actionar majoritar, sa emiteti hotararile de consiliu
prin care sa se aprobe urmatoarele:
|. Aprobarea rectificării bugetului de venituri si cheltuieli al societatii Administrarea
Patrimoniului Imobiliar Turda SRL, pentru exercitiul financiar 2020
2. Aprobarea rectificării Anexei 1 la Contractul de Delegare a gestiunii Serviciilor
publice de administrare, întreţinere, exploatare a parcărilor aparținând domeniului public și
privat al Municipiului Turda,
Anexat prezentei aveti atasat documentele specificate la punctul 1,2 precum si Hotararea
AGA nr.4/15.09.2020
Cu stima,
Administrator,
Alexandru [persoană fizică]
ANEXA NOL
MUNICIPIUL TURDA
s.c. ADMINISTRAREA PATRIMONIULUI IMOBILIAR TURDA SRL.
REG. COM. 127959/2073
CUI: RO31414940
Sediu: Turda, str. Axente Sevar nr.27
Telefon: 0264 459 683 Email : <ontactapiturda,ro
Website : eo. apiturda, re
BUGETUL DE VENITURI SI CHELTUIELI
ANUL 2020 - RECTIFICAT
mii ie.
RealizatipP Ye
Poliminat |PXoPuneri Estimări | Estimări
INDICATORI Nr. rd, an 2020 % an N+i | anNez 92715 10-87
pri ădeni rectificat 2021 2022
[] 2 3 4 s Enârg 7 [ E] ET]
lĂ VENITURI TOTALE 1 2.066,22] 1.910,86] 92%|__1.929,37] 1.987,23) 104%) 103%
1 Venituri totale din exploatare, din care: 2 2.085,98] 1.910,80) 92%|__1.929,91] 1.987,23) 101%) 103%)
subvenţii, cf. prevaderitor A
a) legale în.vigoare 3 0,00] 0,00) R 0.00 0,00
transferuri, cf. prevederilor
id legale în vigoare 4 000| 000 000| oo
2 Venituri financiare 3 0.24] 0.08; 25%) 0.06, 0,08 101% 103%,
CHELTUIELI TOTALE
Uj (Rd.S=RA.7+R, d.19) 5 2.009,33 "soaaa] 95%] 1.928,44 1.985,72) 105%, 103%
î (Cheltuieli de exploatare, din care: 7 2.008,35 __ 1.906,35] 95%]__1.926,02 1.983,23 101% 103%
cheltuieli cu bunuri si servicii 8 817.87] __ 670,85] 823| 677.58] 697.68 101% 103%
cbeltuleli cu impozite, taxe at |
E. varsaminte asimilate 9 28,58) 30,90 104% 30,30 Ei] „20, 101% 103%
C.Jcheltuieli cu personalul, din cars: 10 1.064,85|__ 1.166,20] 104%] 1117.26] 1.150,45 101%, 103%)
Cheltuieli de natură
Co sarariată/Ră.42+Rd.13) "i 913,70) 946,00| 104%) 955,45 983,84 101%) 103%
c1 eh. cu salariile 12 860,83, 899,00j 103%) 838,90 925,80 101%) 103%)
c2 tichete masa 13 39.08 ____ 56.00] ___105%| __£6 56| — 56.24 101% _î_103%
alte cheltuieli cu
C3 personalul, din care: 14 0,09 0,09) 0,00 0,00,
cheituieli cu plati
compensatorii aferente 15 9,00) 0,00) 0,00 0.00)
disponibilizariiar de personal
Cheltuleii aferente
contractului de mandat si a
c4 altor organe de conducere 16 114,83) 121, 106%) 122,41 126.05 101% 103%)
si control, comisii si
comitete,
Cheltuieli cu contributiile p
cs catarate de angajator 17 36,31 39,00) 107%] 39,39) 40,58 101%] 103%
D.JAlte cheltuieli de exploatare 18 38,76] 99.30) 103%) 100,80 103,90 101%, 103%,|
2 Cheituleli financiare 19 0,38) 2.40 245%| 2,42] 2,50) 101%) 103%)
ut REZULTATUL BRUT (profit/plerdare) 20 58,88) 1,51 3%, 1,53 1,57 101%, 103%]
i IMPOZIT PE PROFIT 21 3,10] 0.24 3% 0,24 0,25) 101%) 103%,
IMPOZIT PE PROFIT AMÂNAT 22,
VENITURI DIN IMPOZITUL PE PROFIT 23
AMÂNAT
IMPOZITUL SPECIFIC UNOR ACTIMATĂŢI 24
ALTE IMPOZITE NEPREZENTATE LA 25
ELEMENTELE DE MAI SUS
PROFITUL CONTABIL RĂMAŞ DUPĂ
V DEDUCEREA IMPOZITULUI PE 26 47,78) 1,27) 3%| 1.28 1,32] 101%, 103%)
PROFIT, din care:
1 Rezerve legala 27
2 Alte rezerve reprezentând facliități 28
3 Acoperirea pierderilor contabile din 29
4 Constituirea surselor proprii da 30
finanțate pentru proiectele cofini te
5 Alta repartizări prevăzute de lege 31
8 Profitul contabii rămas după 32
pi
fa
j
7 Participarea salariaţilor la profit în
imita a 10% din profitul net, dar nu 33
'Minimim 50% vărsăminte ia bugetul de
i stat sau local în cazul regiilor a 24,89]. 9,83 a 084 os tot] 103%
a) - dividende cuvenite bugetului de 35 0,00) 9,00) 0,00) 0,00]
b) - dividende cuvenite bugstului local 36 23,89) 0,83) 3% 0,64 9,88] 101%] 103%)
3] - dividende cuvenite altor acţionari 37 9.00] 0,09 0.00 0,00)
CR N Reza pe dei sa 2300] 0,84) 636| 645| sea] 103%)
N VENITURI DIN FONDURI EUROPENE 33
v (CHELTUIELI ELIGIBILE DIN FONDURI PR
n EUROPENE, _din care
a) | chaituieli materiale 4
b) _ |chettuleli cu salarilte 42
c)__ |chettuieil privind prestarite de servicii 43
'd)___|eheltuleii cu reclama si publicitate 44,
€)__ alta cheltuieli 45
v SURSE DE FINANȚARE A 46
m INVESTITIILOR, din care: h
Li Alocaţii de ta buget 4
E (CHELTUIELI PENTRU INVESTIȚII 48
X IDATE DE FUNDAMENȚARE 49
1 (IE) pecizipropaoasi a Rneie 50 24| 100% 25 25] oaze] 10,00%]
2 INr.mediu de salariați total 51 23, 23 100%) 23] 23| 100,00%| 100,00%|
Castigul mediu lunar pe salariat
3 (ie/persoană) determinat pe baza 52 3.311 3.428 104%] 3.462 3,555] 101,00%| 102,97%|
cheltulelilor de natură salarială N
Castigul mediu lunar pe salariat -
4 datarninat pe baza chaituielilor cu 53 3.148) 3.225| 103% 3,257) 3.354| 104,00%| 102.97%|
Productivitatea muncii în unităţi ri
4 valorice pe total personal mediu (mii 54 89 93%] 84| 85| 101,00%| 102,97%|
lei/persoană) |Rd.2/Rd.49) 33
Productivitatea muncii în unitati
6 valorice pe total personal mediu 55 Q| %
recalcutata cf. Legii anuale a BS
Productivitatea muncil în unităţi fizice
7 lpe total personal mediu (cantitate 56 0! 0] L:) Lu]
produse finite! parsoană) zi
B. (Gheltuiel! totale la 1000 tei venituri 57 972| 999) 103%] 399) 999| _100,00%|__100.00%
E] Plăţi r 58 312] 150) 48%) 190) "100| 56,67%] _100,00%|
10 Greanţe restante 59 9] o
CONDUC, ĂTORUL UNITĂȚI, CONDUCĂTORUL COMPARTIMENTULUI
FINANCIAR-CONTABIL
SUD
MUNICIPIUL TURDA
S.C. ADMINISTRAREA PATRIMONIULUI IMOBILIAR TURDA SRL.
i REG. COM. J12/959/72013
CUI: RO31414940
i Sediu: Turda, str. Axente Sever nr.27
TURDA tt 06? ramicreaoturaa re
Anexa 2
Detalierea indicatorilor economico-financiari prevăzuţi în bugetul de venituri şi cheltuieli - rectificat
mii lei -
Prevederi an ;
| precedent (N-1) Propuneri an curent (N) 2020 % %
Realizat i z
Aprobat din care: 7=6/5 8=5/3;
INDICATORI Nr.rd. | anN-2 pusee Realizat an a fa
2018 „| conform N-1 . Ă Trim It |: An 2020
HG/Ordin HCL 2019 Tim || Trimul rectificat | rectificat
comun
[] 1 2 3 3a 4 4a 5 6a 6b 6c 6 7 8
L 14 ll POALE (uz ra 20 +07 | zn20ga 212900] 2066.22] 770,86] 858,51] 1.371,80] 191086] 925%] 10225
Venituri totale din exploatare (rd. 3+ ii
i rd. 8 + rd. 9+rd.12+rd.13+rq. 2 2.009,83 2.128,50 2.065,98] 770,85 853,45] 1.371,75 1.910,80 92,5%] 102,8%
14), din care:
din producţia vândută (rd. 4 + rd. 5 +
a) rd. 6 + ra. 7), din care: 3 1.996,03 2.122,50 2.062,74] 770,00! 852,00| 1.294,00 1.817,00 88,1%| 103,3%
a1)__|din vânzarea produselor 4
82) _|din servicii prestate 5 1.117,14 1.172,50) 1.156,17]__370,00| 430,00 685.00 960,00! 83,0%| 103,5%
a3)__|din redevenţe şi chirii 6 396,80 350,00 336,50|__315,00| 317,00) 304,00 310,00] 92,1% 84,8%
24) alte venituri 7 482,08 600,00 570,07|___85,00| 105,00 305,00 547,00 96,0%|__118,3%|
b)_ |din vânzarea mărfurilor E]
din subvenţii şi transferuri de Ă
C) [exploatare aferente cifrei de afaceri 9 0 74 89| 4Div/0! | goiv/at
nete (rd. 10 + rd. 11), din care:
subvenţii, cf. prevederilor ,
ci legale în vioare i 10 [e] 74 89| 4oiv/o! 401V/0!
c2 transferuri, cf. prevederilor 44
legale în vigoare
d)_|din producţia de imobilizări 12
venituri aferente costului producţiei
*) lin curs de execuţie e!
alte venituri din exploatare (rd. 15 +
5 |rd.16+rd.19+rd.20+rd. 21), din 14 13,81 6,00 3,23 0,85 1.45 3,75 4,80| 148,4%| 23,4%
care:
11) |din amenzi şi penalităţi | 15 8,60 5,00 2,34 9,80 1,30 3,50 4,50| _192,6% 27,2%
din vânzarea activelor şi alte
12) |operaţii de capital (rd. 17 + 16 0,00 0,00
ră. 18), din care:
- active corporale 17
. active necorporale 18
13) |din subvenţii pentru investiţii 19
f4) |din valorificarea certificatelor | 20
f5)_ alte venituri 21 5,21 1,00 0,90 0,05 0,15 0,25] 0,30 33,4%] 17,2%
Venituri financiare (rd. 23 + rd. 24 +
2 rd. 25 + rd. 26 + rd. 27), din care: 22 11,09 9,50 0,24 0.01 0,06 0,05 0,06 25,2% 2,1%
a) |din imobilizări financiare 23
b) |din investiţii financiare 24
c) |din diferenţe de curs 25
d) |din dobânzi 26 0,95 0,10 9,02 0,01 9,01 0,091 0,01 58,8%| 29,5%
e). |alte venituri financiare 27 11,03 0,40 0,22 0,90 9,05 9,04 0,05 22,6% 2,0%
28
IE IDIEL TOTALE pd, 30 FU 188 +10 | 2p 1.821 211900] 2.0093] 39480] 789,65] 1.408,00] 1.909,35] 95,0%] 110,3%
Cheltuieli de exploatare (rd. 31 + rd. 79 + ;
1 rd. 86 + rd. 120), din care: 30 1.821 2.118,00 2.008,35| 394,20! 79845] 1.406,20 1.906,95 95,0%| 110,3%
A. Cheltuieli cu bunuri şi servicii (rd. 32 +
rd. 40 + rd. 48), din care: 31 795,06 890,50 817.87 83,70| 178.90 473,10 670,85 82,0%| 102,7%
Gheituieli privind stocurile (rd. 33 + „i
A1 |ed. 34 + rd. 37% rd, 38 +rd. 39), din | 32 475,44 420,00) 405,24] 30,00] 58,50| 17465 243,15] 60,0%] 85,2%
a) |cheltuieli cu materiile prime 33 0,00
cheltuieli cu materialele ,
b) Icon sumabile, din care: 34 422,13 375,00 373,18] 22,00) 47,00 158,15 213,65] 57,3%] 884%
_b1) |cheltuieli cu materialele 35 405,97 357,00 355,81 17,00 37,00 143,15 193,15] ___ 54,3%] 87,6%
b2) cheltuieli cu combustibil 36 18,16 1800 17,57 5,00) 10.00 15,00 20,50|___116,7%|___108,8%
cheltuieli privind materialele de
% |n atura obiectelor de inventar 37 45,86 20,00! 15,56 0,50 1,50 2,50 3,50| 22,5%] 33,9%
d) |cheltuieli privind energia şi apa 38 7,46 18,00 16,50 7,50) 10,00 14,00 26,00| 157,6%| 221,2%
e) cheltuieli privind mărfurile 39 0.00 0.00 0,00! 0.00)
2 |Oheituieli privind serviciile executate | 40 140,68 144,00] 12769] 2550] 4900] 85,50] 109,50] asa! 90,8%
die terți (re. 41 + rd 42 + rd 45) din
a) |cheituieli cu întreţinerea şi reparaţiile] 44 0,25 18,00 17,87! 5,00 19.09 27,50 32.50| 184,0% 7027,4%
cheltuieli privind chiriile (rd. 43 +. rd.
b) 44) din care: 42 134,18 120,00 104,53 19,00 36,00 53,00 70,00 87,0% 77,9%
3. |- către operatori cu capital
b1) integral/majoritar de stat ai
2) |- către operatori cu capital
b2) arivat__ 44 _
0)_|prime de asigurare 45 5,36 5,00 5,49 1,50 3,00 5,90 7,00|__127,5%| 102,4%
d)_|studii si cercetari 0,9% 0.00 0,00) 0,00 0,00 9,00 0,00] 4niv/o! 0,0%,
Cheltuieli cu alte servicii executate
[de terţi (rd. 47 + rd. 48 + rd. 50 + rd.
A3 57+rd.62+rd.63+rd.67+rd.68 | 46 180 326,50 284,94] 28,20 71,40| 212,85) 318,20| 111,74] 158,4%
+ rd. 69 + rd. 78), din care:
a). |cheltuieli cu colaboratorii 47 [0] 30,00 30,00 2,40 4,80) 8.70 15,10 50,3%] 40iv/0!
cheltuieti privind comisioanele şi
b) onorariul, din care: 48 59,10 44,00 43,98] 11,00 22,00 38,00 50.00| 113,7%| 744%
4) |eheluieii privind consutanța [a 38.40 38.40) 3520] 10,50] 2100] 31,50] — a200 119,3%| 91,70
cheltuieli de protocol, reclamă şi i
c publicitate (rd. 51 + ră. 53), din care:| 50 20.20 22,50 2249) 650| 1250] 1870 24,90] 210,7%| 112,3
cr) |eheltuieii de protocol, din 51 7,70 7.00 559| os0| o.so 1,00 150| 215%] 907%
- tichete cadou potrivit Legii
nr. 193/2006, cu modificările | 52 9,00 0,00
ulterioare
cheltuieii de reclamă şi -
c2) publicitate, din care- 53 12,50 15,50 15.50 6,00 12,00 17,70 23,40| 151,0%| 124,0%
- tichete cadou ptr. cheltuieli
de reclamă şi publicitate, 54
potrivit Legii nr. 193/2006, cu
modificărite ulterioare
- tichete cadou ptr. campanii
de marketing, studiul pieţei,
promovarea pe pieţe 55
existente sau noi, potrivit
Legii nr. 193/2006, cu
modificările ulterioare
- ch.de promovare a 5 Bi
ici
Produselor
Ch. cu sponsorizarea, potrivit .
d) O.U.G. nr. 272015 (rd. 58 + rd. 59+ 57 0,00 0,00 9,00 9,00 0,0% 0,0%
ch.de sponsorizare in.
d1) |domeniul medical şi 58
sanatate _
ch. de sponsorizare in
domeniile educatie,
d2) invatamant, social! şi spoit, E9
din care:
d3) |- pentru cluburile spoitive 60
„ch. de sponsorizare pentru
4) alte actiuni şi activitati Sl
ey |eheituieii cu transportul de bunuri și | g2 1 4.00 asa] 1.00] 200| 3:00 400| 10,6%] 282,15
persoane
% [le cl detaşare, | 3 3 0,00 0,00| 000| 0.00) 0.00 0.00| soiv/o! | 9,0%
cheltuieli cu diurna (rd. 65 + rd.
66), din care: 54 0,00
-intema 65
-extema 66
9) cae ra şi taxe de 87 10 11.00 10.75] 280| 560 8.30) 9,70| 90,3%] 108,4%
h) ia cu serviciile bancare şi 68 8 8,50) 8.03 2,50 4,50 6.25 6.50| 80,9%| 107,0%
i) Abreu executate | sg 79 20650] 185,76] 200| 20,00] 130.00] 208,00] 25,5%] 209,2%
1) cheltuieli de asigurare şi 70
pază
cheltuieli privind întreţinerea
î2) |şi funcţionarea tehnicii de 7
calcul
ia) cheltuieii cu pregătirea E N
profesională
cheltuieli cu reevaiuarea
i4) [imobilizărilor corporale şi 73
necorporale, din care:
-aferente bunurilor de
natura domeniului
public -aferente
bunuritor de natura
domeniului public -
aferente bunurilor de
natura domeniului
public-aferente
bunurilor de natura
domeniului public -
aferente bunurilor de
natura domeniului
public-aferente
bunurilor de natura
domeniului public -
aferente bunurilor de
natură do
[...]
Text extras automat din documentul oficial; în caz de diferențe, documentul original prevalează.
Primești un email când consiliul local discută sau votează pe subiectul ales de tine — parcări, gunoi, cartierul tău, orice. Gratuit, te dezabonezi oricând.
Vrei să urmărești un cuvânt în toată țara sau într-un județ întreg?
Alertele naționale →
Politica de utilizare hotarari.ro: textul oficial al hotărârilor este public și poate fi citat liber. Arhiva ca bază de date și munca noastră peste ea (rezumate, teme, puncte pe hartă, legături cu firmele, structura site-ului) nu pot fi extrase automat sau sistematic, folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu concurent (inclusiv un model AI) și nici copiate și republicate. Drepturile de extragere a textului și a datelor (TDM) sunt rezervate, conform art. 4 din Directiva (UE) 2019/790. Sunt permise: indexarea de către motoarele de căutare; citarea de către asistenții AI a unor fragmente scurte, cu atribuire și link către pagină; folosirea personală și profesională obișnuită. Citare: „hotarari.ro, pe baza datelor publicate de [consiliul local/primărie]”, cu link. Termenii completi: https://hotarari.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of hotarari.ro: the official text of council decisions is public and may be quoted freely. The archive as a database and our work on it (summaries, topics, map points, company links, site structure) may not be extracted automatically or systematically, used to develop, train, improve or benchmark a competing product or service (including an AI model), or copied and republished. Text and data mining rights are reserved under Art. 4 of Directive (EU) 2019/790. Allowed: indexing by search engines; quoting short excerpts by AI assistants, with attribution and a link to the page; ordinary personal and professional use. Cite as: "hotarari.ro, based on data published by [council/town hall]", with a link. Full terms: https://hotarari.ro/termeni#utilizare-concurentiala
Folosim cookie-uri esențiale pentru funcționarea site-ului și, doar cu acordul tău, statistici anonime de trafic (Google Analytics). Detalii în Confidențialitate.