HCL 16/2022 Batoș adoptată
Se aprobă actualizarea „Planului de analiză şi acoperire a riscurilor comunei Batos” conform anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre. aplicabilitatea Hotărârea Consiliului Local al Comunei Batoş nr…
Ce se aprobă
Se aprobă actualizarea „Planului de analiză şi acoperire a riscurilor comunei Batos” conform anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre. aplicabilitatea Hotărârea Consiliului Local al Comunei Batoş nr. 24/22.04.2021
- Denumire
- Hotărârea nr. 16 din 2022 a Consiliului Local Batoș
- Titlu oficial
- Hotararea nr. 16 din 31.03.2022
- Emitent
- Consiliul Local Batoș
- Număr
- 16 / 2022
- Data
- 31 martie 2022
- Localitate
- Batoș, județul Mureș
- Stare
- adoptată
Documente
Text
ROMÂNIA
JUDEŢUL MUREŞ
CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI BATOŞ
Web: www.primariabatos.ro, E-mail: batos(acimures.ro
Cod Fiscal 5181030, Batoş 547085, nr. 302, Telefon / Fax 0265 544212
HOTĂRÂREA nr. 16
din 31 martie 2022
privind actualizarea Planului de analiză şi acoperire a riscurilor comunei
Batos
Consiliul local Batos întrunit în ședința ordinară;
Analizând Referatul de aprobare nr.499/03.02.2022 întocmit de primarul
comunei, Raportul de specialitate nr. 500/03.02.2022, întocmit de responsabilul
SVSU, proiectul de hotărâre prezentat de domnul primar Cotoi Dumitru si avizele
comisiilor de specialitate ale Consiliului Local Batos;
Având în vedere prevederile:
- Art.13 lit. a) din Legea nr.307/2006 privind apărarea împotriva incendiilor,
cu modificările şi completările ulterioare, ale art.14 alin.2 din Hotărârea
Guvernului nr.1492/2004 privind principiile de organizare, funcționare şi
atribuţiile serviciilor de urgență profesioniste, cu modificările şi
completările ulterioare;
- Legii nr. 52/2003 privind transparenta decizionala in administratia
publica, republicata;
- Ordinul Ministrului Administratiei si Internelor nr. 132/2007 pentru
aprobarea Metodologiei de elaborare a Planului de analiza si acoperire a
riscurilor si a Structurii - cadru a Planului de analiza si acoperire a
riscurilor , nr. 735/2005 privind evidenta, gestionarea, depozitarea si
distribuirea ajutoarelor interne si international destinate populatiei in
situatii de urgenta si nr. 1259/2006 pentru aprobarea Nomelor privind
organizarea si asigurarea activitatii de instiintare, avertizare, prealarmare
si alarmare in situatii de protectie civila;
- Hotararea Guvernului nr. 372/2004 pentru aprobarea Programului
National de Management al Riscului Seismic;
- Hotararea Guvernului nr. 804/2007 privind controlul asupra pericolelor de
accident major in care sunt implicate substante periculoase;
- Ordinul Ministrului Administratiei si Internelor nr. 1494/2006 pentru
aprobarea Normelor tehnice privind organizarea si functionarea taberelor
pentru sinistrati in situatii de urgenta si Planul judetean de aparare
impotriva inundatiilor, gheturilor, secetei hidrologice, accidentelor la
constructii hidrotehnice si poluari accidentale pe cursuri de apa al
judetului Mures;
- Art. 25 din Legea nr. 481/2004 privind protectia civila, republicata;
-Ordonanta de Urgenta nr. 21/2004 privind Sistemul National de
Management al Situatiilor de Urgenta;
Luand in considerare prevederile Legii nr. 24/2002 privind normele de
tehnica legislativa;
În conformitate cu prevederile art. 129, alin. 2 lit. d), alin. 7 lit. b), art. 196
alin. 1 lit. a) Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului nr. 57/2019 privind Codul
Administrativ,
HOTĂRĂȘTE:
Articolul 1. Se aprobă actualizarea „Planului de analiză şi acoperire a
riscurilor comunei Batos” conform anexei care face parte integrantă din prezenta
hotărâre.
aplicabilitatea Hotărârea Consiliului Local al Comunei Batoş nr. 24/22.04.2021.
Articolul 3. Prezenta hotărâre se comunică primarului comunei, Institutiei
Prefectului - Judeţul Mureş, Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta “Horea”
Mures, ceelor interesați și se aduce la cunoștință publică prin publicarea pe
pagina de internet www.primariabatos.ro.
PREŞEDINTE DE ŞEDINTA Contrasemnează pentru
legalitate, Consilier local
Secretar general al comunei Batoş
Fulop Domokos Macarie Marcela
Voturi: Pentru 12
Împotrivă O
Numărul total al consilierilor în funcție: 13
Numărul consilierilor participanţi la vot: 12
(Prezenta hotărâre se adoptă cu majoritate simplă)
Anexa la Hotărârea nr. 16 din 31.03.2022 privind actualizarea şi aprobarea planului de analiză şi acoperire a riscurilor
elaborat la nivel local
NESECRET
JUDEŢUL MURES Exemplar nr. 1
COMITETUL LOCAL PENTRU SITUATII DE URGENTA BATOȘŞ
APROB Ş
PREŞEDINTE DE ŞEDINŢA
Fulop Domokos
Semnătura
PLANUL DE ANALIZĂ ŞI ACOPERIRE A
RISCURILOR
2022
Adoptat şi aprobat în sedinţa Consiliului Local din data de martie 2022 cu hotărârea
nr. 16 din 31 martie 2022.
PRIMAR Întocmit,
Inspector protecţie civilă
Dumitru COTOI ay
Alexandru FĂRĂGĂU
(Semnătura)
(Semnătura)
Il. SCOPUL ŞI OBIECTIVELE „PLANULUI DE ACOPERIRE A RISCURILOR
TERITORIALE DIN ZONA DE COMPETENȚA
Problematica existenţei surselor de risc şi a producerii dezastrelor naturale şi
tehnologice preocupă din ce în ce mai mult oamenii de ştiinţă, instituţiile cu sarcini
în domeniu şi, în primul rând Comitetele Locale pentru Situaţii de Urgenţă.
Numeroase lucrări, simpozioane şi sesiuni de comunicări ştiinţifice analizează
fenomenologia surselor de risc şi a dezastrelor, cauzele, manifestările şi
consecințele acestora. Comunitatea internaţională, prin instituţiile sale
reprezentative, depun eforturi deosebite pentru realizarea unităţii de concepţie şi
de acţiune.
Toate aceste preocupări, particularizate uneori la nivel naţional, în mod diferențiat
faţă de alte acţiuni similare pe plan internaţional, nu au ajuns să definească un
anumit tip de management al urgenţelor civile, recunoscut şi acceptat de
majoritatea statelor membre Organizaţiei Naţiunilor Unite sau de cele afiliate
Organizaţiei Internaţionale a Protecţiei Civile.
Întocmirea „PLANULUI DE ACOPERIRE A RISCURILOR TERITORIALE
DIN ZONA DE COMPETENŢĂ” are ca scop de a cunoaşte sursele potenţiale de
risc de pe raza localităţii (municipiu, oraş, comună), în vederea desfăşurării de
acţiuni în situaţii de predezastru, pe timpul şi după producerea acestora, având
ca obiectiv prevenirea şi protecţia populaţiei, bunurilor materiale, valorilor de
patrimoniu şi de mediu precum şi pentru înlăturarea urmărilor acestora.
Experienţa şi realitatea au demonstrat, însă că oricât de dezvoltat economic ar fi
un stat, formele de manifestare şi urmările dezastrelor naturale şi tehnologice fac,
uneori imposibilă orice acţiune de răspuns, indiferent cât de bine ar fi ea
concepută şi organizată.
II. DESCRIEREA ZONEI DE COMPETENŢĂ
2.1. Aspecte administrative
COMUNA : BATOŞ
- are patru sate componente : Batoş, Dedrad, Goreni, Uila
2.1.1.1 REŞEDINŢA COMUNEI — localitatea Batoş
Suprafaţă totală: 8367 ha (A UNITĂŢII ADMINISTRATIV TERITORIALĂ)
Populaţia stabilă: 3926 locuitori
SCURTĂ DESCRIERE
Comuna Batoş este aşezată în partea de nord a judeţului Mureş, în bazinul
Transilvaniei, subdiviziunea subcarpaţilor interni la zona I de contact cu colinele Munţilor
Călimani, la 15 km distanţă de municipiul Reghin şi la 45 km de municipiul Târgu- Mureş,
la limita dintre judeţele Mureş şi Bistriţa-Năsăud.
SATELE APARȚINĂTOARE
2.1.1.2 Batoş
Suprafaţă totală: 2929 ha.
Populaţia stabilă: 1304 locuitori
2.1.1.3 Dedrad
Suprafaţă totală: 2751 ha.
Populaţia stabilă: 1497 locuitori
2.1.1.4 Goreni
Suprafaţă totală: 1149 ha.
Populaţia stabilă: 597 locuitori
2.1.1.5 Uila
Suprafaţă totală: 1538 ha.
Populaţia stabilă: 528 locuitori
2.2. Aşezare geografică şi relief
2.2.1. Vecinătăţi
Comuna Batoş se învecinează în partea de Nord şi Nord -Vest cu judeţul
Bistriţa-Năsăud ( comunele Monor, Şieuţ,şieu,Teaca), în Est cu comuna
Brâncoveneşti, în Sud cu oraşul Reghin, iar în Vest cu comuna Lunca.
2.2.2. Forme de relief, specificităţi, influenţe
Relieful cuprinde 3 unităţi geomorfologice:
a) Lunca pârâului Luţ, care brăzdează teritoriul comunei în direcţia N-
S; la intrarea pe teritoriul comunei, lunca propriu-zisă are o lăţime
de 60-100 m, iar ieşirea din satul Batoş, lunca se lărgeşte ajungând
la aproximativ 300-700m.
b) Văile secundare cu deschiderea spre lunca pârâului Luţ unde-şi
varsă apele din precipitaţii şi topirea zăpezilor.
c) Versanţi cu diferite forme şi înclinații care ocupă mai mult de
jumătate din suprafaţa întregului teritoriu. Versanții cu expoziţie
nordică, cu înclinații de 3-150 sunt slab afectaţi de eroziuni şi sunt
folosiţi ca teren arabil. Versanții cu înclinații între 15-250 sunt
afectaţi de eroziuni şi, în parte, cultivați cu viță-de-vie. Altitudinea
maximă este reprezentată de versanţii situaţi în extremitatea
Nordică a teritoriului şi-n special la zona de contaci cu colinele
Munţilor Călimani: 750m Dealu Roşu, Cetate
2.2.3. Caracteristicile pedologice ale solului
Pe teritoriul comunei Batoş cea mai mare răspândire o au solurile silvestere,
cele argiloiluviale şi cambisolurile acestea constituind solurile zonale.Suprafeţe
apreciabile sunt deţinute de solurile gleice, pseudogleice şi negre, clinohidromorfe
din clasa solurilor hidromorfe, regosolurile, coluvisolurile, solurile aluviale din clasa
solurilor neevoluate.
În funcţie de acţiunea unora sau altora dintre factorii de pedogeneză locali (
roca, umiditate, microrelief) se întâlnesc şi alte tipuri de soluri cum ar fisolutile
hidromorfe, caracterizate prin exces de umiditate provenit din precipitaţii sau din
izvoare de coastă.
Solurile neevoluate sau trunchiate sunt reprezentate de regosoluri, ce sunt
răspândite prin versanţi puternic înclinați şi pe coastele cu alunecări, moderat,
până la puternic erodat; sunt de calitate slabă şi sunt utilizate de obicei sub
păşuni.
Printr-o eroziune accelerată, determinată de obicei de o folosire neraţională
a terenurilor şi de suprapăşunat, apar frecvent şi erodisolurile.
Solurile aluviale sunt soluri tinere şi apar pe depozite aluviale uşoare, cu o
fertilitate foarte diferită, dar predomină solurile cu o fertilitate ridicată.
2.3. Caracteristici climatice
2.3.1. Caracteristici climatice, specificităţi, influenţe
Datorită aşezării geografice a comunei, fenomenul de front ortografic al
Carpaţilor Orientali se resimte din plin, manifestându-se prin cantităţi mari de
precipitaţii. Pe teritoriul comunei influienţe climatologice o au circulaţia vestică,
regenerat, circulaţia polară, circulaţia tropicală şi circulaţia de blocare.
Particularităţile elementelor climatice ale comunei sunt dependenţi de factorii
climato-genetici, care generează nu climat temperat continental cu influienţe
oceanice şi tendinţe excesive.
2.3.2. Regimul precipitațiilor
Valorile medii ale cantităților de precipitaţii căzute pentru lunile caracteristice
sunt 40-50 l/m? pentru luna ianuarie şi 80-1001/m? pentru lunile iunie-iulie. Suma
medie anuală a precipitațiilor atmosferice se situează între 650-6701/m?. Numărul
mediu anual de zile cu precipitaţii este de 120 zile, iar numărul mediu cu ninsoare
este de 35.
2.3.3. Temperaturi - lunară şi anuală (valori medii, valori extreme înregistrate
-— valori medii, valori extreme înregistrate — vârfuri istorice )
Temperatura medie anuală a aerului (C0) este cuprinsă între 8-— 9 %C. Lunile
cele mai reci sunt ianuarie şi februarie, iar cele mai calde sunt iulie şi august, date
specifice climatului boreal umed.
Temperatura maximă şi minimă absolută a fost de + 35.6 9C în anul 1987 şi
— 25.8 “C tot în anul 1987.
2.4. Reţeaua hidrografică
2.4.1. Cursuri de apă din localitate,
Din punct de vedere hidrografic teritoriul comunei Batoş se află situat în
bazinul Mureşului, având ca şi bazin secundar pârâul Luţ. Adâncimea apei freatice
variază în funcţie de formele de relief.
Perimetrul comunei Batoş este străbătut de următoarele ape:
- Luţul, pârâu, străbate localităţile Batoş, Goreni, Dedrad şi se varsă în
Mureş în raza comunei Voivodeni;
- Valea Uilii, pârâu, străbate satul Uila şi se varsă în Luţ la Sud de Batoş;
- Valea Logicului, pârâu în partea de N-V a satului Goreni, se varsă în Luţ.
2.4.2. Situaţia lacurilor de acumulare permanente, nepermanente şi a
iazurilor piscicole (suprafeţe, volume)
In extravilanul localităţii Uila se află islazuri piscicole în suprafaţă de 7,11ha.
2.4.3. Amenajări hidrotehnice (diguri, baraje, lucrări de apărare)
Nu este cazul
2.5. Populaţia — structura demografică pe naţionalităţi
Conform recensământului din anul 2011 comuna Batoş are 3926 locuitori,
structuraţi pe naţionalităţi după cum urmează:
Total
Localitate din Români | Maghiari | Germani | Romi | Ucrainieni | Sârbi Ruşi | Alte
care
Batoş 1304 887 315 26 54 - - - 21
Dedrad 1497 1330 51 35 47 - - - 34
Goreni 597 303 154 3 128 - - - 8
Uila 528 200 149 8 163 - - - 6
Total 3926 2720 669 72 392 - - - 69
2.6. Căile de transport
2.6.1. Reţeaua de drumuri
>» judeţean - DJ 154 Batoş — Reghin
- lungimea sectorului 14 Km, îmbrăcăminte asfalt - nr.
de benzi 2 -
starea de viabilitate bună
- nu avem poduri pe acest tronson de drum -
drumuri impracticabile nu este cazul
> comunale — DC 162 Uila -Batoş -
lungimea sectorului 7 Km, îmbrăcăminte asfalt -
nr. de benzi 2
- starea de viabilitate buna -
pe acest tronson de drum există un pod cu un tonaj admis de aproximativ 20
Ţ -
pe timp nefavorabil există posibilitatea ca drumul să fie impracticabil pe
unele porţiuni de drum
2.6.2. Reţeaua de căi ferate — nu e cazul
2.6.3. Transportul aerian — nu e cazul
2.6.4. Reţele şi conducte magistrale care străbat localitatea — Nu e cazul
2.7. Dezvoltarea economică
2.7.1. Zone industrializate, ramuri
2.7.2. Depozite/rezervoare, capacităţi de stocare
2.7.3. Fondul funciar
Structura terenului agricol — comuna Batoş, conform cadastrului funciar din
1990:
- arabil — 3200 ha
- păşune — 1693 ha
- fânaţe — 1009
- vie-— 101 ha
livadă — 1230 ha
Total agricol 7233 ha, adică 82,24 % din suprafaţa totală a comunei.
Principalele culturi agricole : grâu, porumb, orz, ovăz, porumb, cartofi,
legume; teritoriul comunei face parte din zona agrară mediu favorabliă a judeţului
şi se pretează pentru pomicultură.
2.7.4. Creşterea animalelor
Efectivele de animale din comuna Batoş pe categorii se prezintă astfel:
- bovine — 1556 cap.
- porcine — 500 cap.
- ovine — 9000 cap.
- caprine — 510 cap.
- cabaline — 89 cap.
- păsări — 4300 cap.
- iepuri — 120
familii de albine — 500 familii
2. 7.5. Turism, capacităţi de cazare şi de preparare a hranei
2.8. infrastructuri locale
2.8.1. Cultura
Biserici : 9
Biblioteci : 1
Sport : nu este practicat în formă organizată, activităţile sportive sunt
aproape inexistente.
2.8.2. Infrastructura sanitară
În comuna Batoş există 2 cabinete medicale individuale, unul în localitatea
Batoş nr. 386 şi unul în localitatea Dedrad nr. 47, un punct farmaceutic în Batoş
nr.386, un Cab. Med. Veterinar in localitatea Batos, nr. 257.
Nr. personal medical din comună: 2 medici de familie, 1 medic veterinar, 1
asistent farmaceutic şi 4 asistenţi medicali.
2.8.3. Reţele de utilităţi
Infrastructura tehnico-edilitară
2.8.3.1.Reţeaua de distribuţie a apei
In comuna Batoş a fost introdusă apa potabilă, distribuţia de la uzina de apă
din Reghin. Lungimea totală a reţelei este de 46 km cu cişmele stradale (19 buc.),
hidranţi ( 18 buc.), un bazin de înmagazinare in localitatea Goreni si unul in
localitatea Uila.
2.8.3.2. Reţeaua de canalizare — comuna Batoş nu are reţea de canalizare.
2.8.3.3. Alimentarea cu gaze naturale
Comuna Batoş este racordată la reţeaua de gaz metan, lungimea totală a
reţelei fiind de 42 km, cu 4 SRD de joasă presiune alimentate de la grupul de
sonde Lunca.
2.8.3.4. Energia electrică (reţele de înaltă, medie şi joasă tensiune )
Localitățile comunei sunt racordate la LEA 0.4 kv, iar alimentarea
gospodăriilor se face printr-o reţea de joasă tensiune. Lungimea reţelei este de
30.7 km.
Reţeaua de transport : linie aeriană de 04 kv Reghin — Uila cu derivații către
restul localităţilor.
Puncte de transformare:
- Batoş: 3 puncte de transformare
- Dedrad: 3 puncte de transformare
- Goreni: 1 puncte de transformare
- Uila: 1 puncte de transformare
2.8.3.5. Reţele de telecomunicaţii, comunicaţii date şi Internet
In localităţile Batoş, Dedrad, Goreni şi Uila gradul de acoperire a reţelei de
telefonie fixă (Telekom) este bună existând o centrală digitală în localitatea Batoş
şi una în localitatea Uila cu 340 abonaţi.
Aceeaşi tendinţă se manifestă şi la nivelul telefoniei mobile, reţeaua Orange,
RCS&RDS, Vodafone si Telekom având o acoperire foarte bună. Serviciile de
Internet sunt furnizate prin reţeaua Telekom, Orange si RCS&RDS .
III. RISCURI GENERATOARE DE SITUAŢII DE URGENŢĂ
3.1.Tipuri de riscuri ce se pot manifesta în zona de competenţă
3.1.1. Riscuri naturale
Înzăpeziri şi viscole
Înzăpeziri şi viscole se pot produce între localităţile Batoş - Goreni
Inundații
a) inundaţii, prin revărsările naturale ale cursurilor de apă, datorate creşterii
debitelor sau blocajelor produse de gheţuri, plutitori, aluviuni şi avalanşe de
zăpadă şi prin scurgeri de pe versanţi;
Nr. Curs de apă Denumirea obiectivelor din Cauzele inundării
crt. zona inundabilă
1 Pârâul Luţ Terenuri agricole: 50 ha Revărsare
Gospodării : 30
2 Valea Uilii Terenuri agricole: 50 ha Revărsare
3 Valea Logicului Terenuri agricole: 50 ha Revărsare
Cauzele pot fi de origine naturală cum sunt cele climatice ( ploi, topirea
zăpezii sau topirea zăpezii suprapusă cu căderea de precipitaţii, excesul de
umiditate) sau antropice cum sunt despăduririle efectuate de om, compactarea
solului, etc.
Riscul mediu de inundație prin revărsare este favorizat de precipitaţii
abundente, precedate de o saturație a solului datorită unei perioade umede, care
favorizează o scurgere superficială bogată, de tipul fenomenului din 1970 (
probabilitate 3-5 %).
b) inundaţii provocate de accidente sau avarii la construcţiile hidrotehnice;
Nu este cazul
Incendii de pădure
In ultimii ani nu s-au înregistrat incendii de mari proporții, nici la fondul
construit nici la fondul forestier. În zonele unde se desfăşoară activităţi agricole în
imediata apropriere a pădurilor există riscul producerii unor incendii la fondul
forestier.
Avalangşe — Nu este cazul
Fenomene distructive de origine geologică
e Cutremure
Comuna Batoş se încadrează în zonele de risc cu seisme de
amplitudine între 6 — 7 grade pe scara Richter, nefiind într-o zonă cu risc ridicat.
Seismic, teritoriul comunei se încadrează conform normativului P
100/92 în zona F, perioada de colt Tc- 0,7 sec. , coeficientul Ks-0,08.
e Alunecări de teren
În urma ploilor abundente, în perioadele de primăvară şi toamnă, mişcări
tectonice, eroziuni puternice sau ca urmare a unor activităţi umane se pot
produce alunecări la terenurile situate în intravilanul şi extravilanul localităţii
Dedrad, cât şi în extravilanul localităţilor Batoş, Goreni şi Uila.
Evaluare
Nr. | Localitatea /mp,or, Observaţii
Cr. comuna Gospodării Persoane
1 | Dedrad 12 38
2 | Goreni 4 16
TOTAL 16 54
PRECIZARE : Dezastrele evaluate în lucrare vor fi analizate în decurs de 1-3 ani de la
mişcarea tectonică cu efect de rupere a faliilor de alunecare de teren, urmând ca stratul de
argilă înclinată după configuraţia versantului, să fie alimentată excesiv cu ape din precipitaţii prin
faliile de rupere deschise . Stratul de argilă ajungând la gradul de plastifiere critică, declanşează
accelerarea alunecărilor masive de pământ situate deasupra zonei afectate, producând
degradări excesive în imobilele construite .
3.1.2 Riscuri tehnologice
A. Industriale — Nu este cazul
B. De transport şi depozitare produse periculoase — Nu este cazul
C. Transporturi
e Transportul rutier — sursa de risc constituie DJ 154, pe care datorită
varietăţii vehiculelor care tranzitează localităţile Batoş, Goreni şi
Dedrad există posibilitatea producerii unor accidente majore, cu
consecinţe grave. Pe drumurile comunale datorită traficului redus de
autoturisme proprietate personală, transport de persoane în comun,
riscul producerii unor accidente este redus.
e Transportul feroviar - Nu este cazul
e Transportul aerian — Nu este cazul
D. Nucleare — nu este cazul
Judeţul Mureş se află la 500 km de Centrala atomoelectrică de la
Cernavodă, la 600 km de Centrala atomoelectrică de la Kozlodui şi la 750
km de centrala atomoelecitrică de la Pecs.
E. Poluare ape — este cazul
Poluarea apelor se datorează neglijenţei unor persoane care spală maşinile de stropit
şi erbicidat în albia pârâului Luţ.
F. Prăbuşiri de construcţii, instalaţii sau amenajări — nu avem cazuri
G. Eşecul utilităţilor publice
- reţeaua de gaz metan — încălzirea clădirilor şi prepararea hranei se
realizează preponderent cu combustibil lichid — gaz, în toate satele.
Operator E. On Gaz România SA, lungimea reţelei de distribuţie: Bat
[...]
Hotărâri adoptate în aceeași perioadă
HCL 12/2022Hotararea nr. 12 din 09.02.2022 privind aprobarea bugetului local pe anul 2022HCL 13/2022Hotararea nr. 13 din 31.03.2022 statiiHCL 14/2022Hotararea nr. 14 din 31.03.2022 privind modificarea prin act aditional a contractului de inchiriere nr. 12 din21.05.2014HCL 15/2022Hotararea nr. 15 din 31.03.2022 inchirire directaHCL 17/2022HOTARAREA nr. 17 din 31.03.2022 stabilire situatii deosebite pentru care se pot acorda ajutoare deHCL 18/2022Hotararea nr. 18 din 31.03.2022 modificare art. 1 HCL 4 dinHCL 19/2022HCL nr. 19 din 31.03.2022 RegulamentHCL 20/2022Hotararea nr. 20 din 31.03.2022 COMISII
Fii anunțat când se votează ceva ce te privește
Primești un email când consiliul local discută sau votează pe subiectul ales de tine — parcări, gunoi, cartierul tău, orice. Gratuit, te dezabonezi oricând.
Vrei să urmărești un cuvânt în toată țara sau într-un județ întreg? Alertele naționale →